Krokusy cebulki - Sklep

Krokusy to jeden z gatunków, które wprowadzają powiew prawdziwej, ciepłej wiosny. Są proste w hodowli, dlatego kiedy tylko po zimie pojawiają się pierwsze promienie słońca, rośliny te wychylają swoje główki z ziemi, by cieszyć oczy w ogrodach i donicach. Naturalnie w Polsce występuje w środowisku górskim - jego stanowiska można znaleźć w Karpatach, Brzesku czy Bochni. Natomiast odmiany hodowlane bez problemu zadomowiły się w mniej ekstremalnych warunkach w przydomowych ogrodach, a nawet mieszkaniach.

Krokusy cebulki

Cebulki krokusów - Gdzie kupić?

Krokusy to łatwo dostępne rośliny, dlatego można je kupić w sklepach internetowych i stacjonarnych. Jednak my zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Cebule Kwiatowe, który posiada szeroki asortyment wielu gatunków roślin ozdobnych, w tym krokusów. Oferujemy całą kategorię poświęconą odmianom tych roślin. Różnią się one wielkością koron kwiatowych, wysokością pędów oraz kolorem - wśród nich można znaleźć rośliny o płatkach białych, żółtych, pomarańczowych, różowych, fioletowych oraz brązowych.

Krokusy Uprawa

Krokusy stanowią gatunek, który nie ma bardzo wygórowanych wymagań w kwestii uprawy, dlatego powinni poradzić sobie nawet niedoświadczeni ogrodnicy. Cebulki tych roślin sadzi się od kwietnia do listopada. Najlepiej zrobić to w miejscach nasłonecznionych, ciepłych oraz wilgotnych. Preferują gleby próchniczne przykryte warstwą torfu lub ściółki. Cebulki sadzi się na głębokości 6-10 cm. Potrzebują stale wilgotnej gleby, dlatego należy je umiarkowanie podlewać oraz nawozić płynnym nawozem raz w tygodniu.

Sprawdź nasz sklep z cebulkami kwiatowymi!
sklep.cebulekwiatowe.pl

Odmiany krokusów

Do rodzaju tej rośliny z rodziny kosaćcowatych zalicza się ponad 250 gatunków. Natomiast w celach ozdobnych hoduje się około 30 odmian. Do najpopularniejszych należą “Jeanne d’Arc” o białych kwiatach, “Zwanenburg Bronze” zachowana w żółto-brązowej kolorystyce, fioletowo-biała “Pickwick”, “Grand Maitre” posiadająca fioletowe płatki, a także “Grand Yellow” o żółtej koronie kwiatowej. Wśród kęp w ogrodzie można znaleźć także paskowaną piękność “Striped Beauty” lub “Flower Record” o ciemnych, niebieskich płatkach.

Cebule krokusów - Cena

Ceny, jakie trzeba zapłacić za cebulki, nie osiągają wygórowanych kwot, ponieważ są to rośliny popularne w hodowli. Z tego względu kwota za opakowanie waha się w granicach od ponad 2 zł do ponad 13 zł za opakowanie zawierające 10 sztuk. Ceny, jakie osiąga dany produkt, zależą od konkretnej odmiany oraz jej indywidualnych cech, jak wielkość korony kwiatowej, kolorystyka, długość pędu czy rzadkość występowania. W naszej ofercie znajdują się także opakowania zawierające 25, 50, 100, a nawet 20 cebulek.

Cebulki krokusów - Opinie

Krokusy są cenione za efektowny wygląd - mają duże płatki o wielu kolorach. Najczęściej widuje się korony fioletowe, białe lub żółte, jednak rzadziej spotykane odmiany mogą występować w niebieskich, różowych czy granatowych barwach. Nie sprawiają problemu w hodowli, dlatego stanowią roślinę odpowiednią dla każdego ogrodnika. Nie mają także wygórowanych wymagań, dlatego można je uprawiać w ogrodzie lub w doniczkach na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Stanowią także jedne z pierwszych kwiatów, które zakwitają po zimie.